İnanılmaz Tesla: 49.000 değerinde kullanılmış bir Model 3’ü onarmak için 80.000 Euro

bilimsel

Üye
TURİN – “Güzel araba, teknolojik olarak başka bir dünya, ama geri dönersem onu bir daha asla satın almam.” Torino’dan bilgisayar mühendisi 55 yaşındaki Gian Maria Cravero’nun haberi. 2021 yılında indirimli olarak 54.000 Euro’ya bir Tesla Model 3 satın aldı. “Her şey yolunda gidiyordu, benim için çok ilginç bir araba. Sadece teknoloji yüzünden değil, aynı zamanda olduğu araba tipine göre çok az maliyetli olduğu için. Yanlış olduğu kanıtlanma riski olmaksızın, bir süper spor otomobille kıyaslanabilir”. Sorunlar daha sonra oğlu bir araba kazası geçirdiğinde ortaya çıktı. “Ciddi bir şey yok, alçak bir duvara çarptı, ancak çarpma açısından kaynaklanan hasar özeldi. Arabanın kalbine, aküye dokundu. Kısacası, ön uç tehlikeye atıldı”.

Ancak ziyaretler, telefon görüşmeleri ve onaylı e-postalar arasındaki çeşitli ısrar ve turlardan sonra Tesla’nın belirttiği bir kaportacıdan tahmini 80 bin avro almayı asla beklemezdi. “Kaza anında arabamın ticari değerinin 49 bin euro civarında olduğunu hesaplamıştım. Kısacası, onu tekrar rayına oturtmak için fazladan 30.000 Euro harcamam gerekecek”. Yedek parçalar ve pahalı işçiliğin yanı sıra onarımları caydırmak isteme şüphesi. araba üreten imalatçı firma.oysa ben internetten almıştım bayiden bile değil.satış sonrası yardım ilgimi çekmiyor gibi geldi.şebeke yok yardım çok az var onaylı kaporta atölyeleri yok ve bakım ve onarım konusunda deneyimleri yok”.

Tesla alarmı, Model Y direksiyon simidi patlayabilir. Gelen çağrı

kaydeden Fabio Massimo Signoretti

09 Mart 2023

Ayrıca bir e-posta yoluyla doğrudan Tesla ile iletişime geçmeye çalıştı ve yanıt açıktı: “Kazalar bizim sorunumuz değil”. Neredeyse bir şirket politikası meselesi gibi görünüyor. Cravero tamamen sigortalıydı. Aşırı korumalı. Ayrıca sigorta cephesinde, aracın değerinden daha yüksek ve genel rakamlara göre önemli olan muafiyetlerin önemli olduğu ekspertiz verilen şirketle görüşme başlatıldı.

“Yazık, yola konan menzil, estetik, güç ve tork açısından rakibi olmayan bir otomobil. Şimdi eski tutkum olan Toyota hybrid’e geri döneceğim”.