Annesinin kiracısını, su parasını eksik ödediği teziyle çıkan tartışmada öldürmüş

ahmetbeyler

Yeni Üye
Olay, dün saat 20.30 sıralarında Meram ilçesi Kovanağzı Mahallesi Yaz Sokak’ta iki katlı müstakil meskenin bahçesinde meydana geldi. Hüseyin Becerikli, annesi Fatma Mahir’in kiracısı Mevlüt Kapan ile sayacı ortak olan su faturasının kendisine düşen kısmını eksik ödediği nedeni öne sürülerek tartıştı. Tartışma hengameye dönüştü. Arbede sırasında Hüseyin Yetenekli, Kapan ile arbedeyi ayırmaya çalışan onun arkadaşı Mehmet Ali Gürler’e (32) tüfekle ateş etti. Kapan kasığından, Gürler de elinden yaralandı. Kanlar ortasında kalan yaralılar ihbar üzerine çağrılan ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Kapan, tabiplerin müdahalesine karşın kurtarılamadı. Cinayet şüphelisi Uzman, olayın akabinde yakındaki polis merkezine giderek teslim oldu.

SU FATURASINI EKSİK ÖDEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

4 cürümden poliste kaydı olan Hüseyin Mahir’in birinci tabirinde “vakadan bir gün evvel, gelen su faturasını eksik ödediği için tartışıp arbede ettik. Sonraki gün de yanıma tüfeği alarak konutuna gittim. Burada yine tartıştık. Ben de ateş ettim.” dediği açıklandı. Uzman, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDI

Konya’da, annesinin kiracısı Mevlüt Kapan’ı (35), ortak olan su faturasının kendisine düşen kısmını eksik ösöylemiş olduğini ileri sürdüğü tartışmada öldüren Hüseyin Yetenekli (31) tutuklandı.